LaSoy & LA CHA - Health and Pleasure Shop

Македонски (Macedonian)

Вашата кошничка

Вашата кошничка во моментов е празна.

LaSoy & LaCha: Почетна За нас

Добредојдовте во LaSoy & LaCha - Продавница за здравје и мерак

Е-пошта Печати PDF
     Не ми е потребна друга инспирација освен онаа која ми ја пружа Природата. Таа сеуште не ме иневерила…    Ганди


Ние сме едно од оние луѓе кои го практикуваат природниот начин на правење на нештата и многу често се сомневаме дека човечкиот “прогрес“”се движи во вистинска насока.

Доаѓаме од сончевата долина наречена Македонија, која изобилува со природни бои, облици и мириси.. Нашите сапуни започнавме рачно да ги изработуваме во 2005 година за да останеме подалеку од индустриските синтетески производи, од хемикалиите и конзервансите кои се толку штетни за нашето здравје и за нашата кожа.

По неколкугодишни промоции на занаетчиските базари согледавме дека купувачите со големо задоволство ги употребуваат нашите производи и заслужуваат истите да им бидат достапни на пазарот.


Така беше создадена LaSoy, првата македонска компанија која започна со производство на природни ароматерапевтски сапуни, произведени рачно по ладна метода на сапунификација.

LaSoy сапуните, купките, балзамите, кремите, путерите и масажните производи се комплетно природни, изработени рачно во мали серии, со најфини природни состојки: квалитетни растителни масла, исушени додатоци на лековити билки, 100 % концентрирани етерични масла, природни бои... без конзерванси (парабени) и без пенливи додатоци (СЛС - натриум лаурил сулфат).


Бањањето е дел од животот кое треба да ги задоволи потребите на секој поединец: да релаксира, разбуди, освежи, енергизира... Затоа LaSoy ви го нуди најздравиот начин да ја постигнете таа цел.

Нашиот тим постојано ги следи потребите на купувачите, особено оние чиј стил на живеење преферира конзумирање на природни продукти. Поради тоа, во 2008 година, за прв пат на нашиот пазар, донесовме повеќе од 70 типа висококвалитетни La CHA рефусни чаеви и чаена галантерија. La CHA производите долго време селективно ги биравме и ги донесовме  од најразлични краеви на светот: Јапонија, Кина, Цејлон, Индија, Јужна Африка, Тајланд, Тајван, Бразил..

Тие се идејно компатибилни на LaSoy козметиката-природни, без конзерванси, со природна арома, а опфаќаат најразновидни ароматизирани и неароматизирани зелени, црни, рооибос и овошни чаеви, како и прибор потребен да подготовката на чај ја претворите во церемонија и уживање во овој мистичен долговековен напиток.

Како големи лубители на чајот се надеваме дека културата на пиење чај ќе стане ритуал на сите оние кои се негови поклоници но и на оние кои се грижат за својот добар изглед и пред се доброто здравје.Пробајте и уверете се зошто природното е најдобро!Соња & Владимир

 

 

Имате прашање?

Контактирајте нé:

  • Тел: (+389) 72 22 80 77
  • Факс: (+389) 72 22 80 77
  • Email: office@lasoy.com.mk
  • Вебсајт: www.lasoy.com.mk

LaSoy природна козметика

LaCha чај и кафе

e - Продавница брз мени

Козметика
Сапуни
Ексфолијантни сапуни
Сапуни без додатоци
Сапуни за лице
Премиум сапуни
Сапуни за сладокусци
Течни сапуни
Soap on a Rope
Свадбени сапуни
Сапуни по нарачка
Хотелски сапуни
Упс! торбички и Рефусни сапуни
Пробни сапуни
Балзами
Балзам за усни
Балзам за раце
Балзам за стапала
Купки
Шумливи цврсти купки
Маслени купки
Масажни производи
Масажни масла
Масажни стикови
Нега на лице
Нега на тело
Путери за тело
Млеко за тело
Пилинзи за тело
Рол - он
Нега на коса и нокти
Шеа путер
Пенаст шеа путер
Пенаст шеа бутер за бебиња
Шеа путер
Млеко за сончање
Цврсти парфеми
Поклони и комплети
Сет за летна нега на кожата
Сет за нега на стапала
Ѓумбир комплет
Чоко - минт / Чоко - ванила сет
Антицелулитен комплет
Анти - стрес комплет
Егзотичен комплет Мошус
Чаеви и прибор
Чаеви
Зелени чаеви
Бели чаеви
Црни чаеви
Oolong и Pu - Erh
Чаеви со арома
Рооибос
Овошни и растителни
Wellness чаеви
Мате
Празнични вкусови
Чаеви што цветаат
Прибор
Чајници
Шољи
T - 4 - 1 Сетови
Метални кутии
Филтри
Кафе и Какао
Кафе
Кафиња без арома
Кафиња со арома
Какао