LaSoy & LA CHA - Health and Pleasure Shop

Македонски (Macedonian)

Вашата кошничка

Вашата кошничка во моментов е празна.

LaSoy & LaCha
 
LaSoy & LaCha: Почетна Зошто природно?

Зошто природно?

    Човекот се познава по она што го конзумира, но најчесто и по она што го нанесува на својата кожа.    

Кожата е човековиот најголем орган.

Таа служи како заштита и филтер од полутантите и надворешниот свет.

Истовремено таа лесно абсорбира се што ќе нанесете на неа, било тоа за нејзино добро или не, така да треба добро да размислиме какви сапуни, лосиони, деодоранти и креми употребуваме секојдневно, бидејќи тоа што го нанесуваме на кожата има директно влијание на нашето здравје.


Просечно секоја жена дневно употребува 12 најразлични тоалетни препарати и  со тоа аплицира повеќе од 175 хемиски компоненти на нејзината кожа. Слично важи и за мажите. Кога ќе се спомне козметички производ треба да се појасни дека тука не се вбројуваат само кремите и декоративната козметика туку и деодорантите, фарбите за коса, сапуните, препаратите за бричење, купките, шампоните...

Дури и најпознатите бебешки колекции и производи за нега на детската кожа - пудри, купки, шампони - се преполни со штетни хемикалии.


Види: елементи за избегнување.

 

Имате прашање?

Контактирајте нé:

  • Тел: (+389) 72 22 80 77
  • Факс: (+389) 72 22 80 77
  • Email: office@lasoy.com.mk
  • Вебсајт: www.lasoy.com.mk

LaSoy природна козметика

LaCha чај и кафе

e - Продавница брз мени

Козметика
Сапуни
Ексфолијантни сапуни
Сапуни без додатоци
Сапуни за лице
Премиум сапуни
Сапуни за сладокусци
Течни сапуни
Soap on a Rope
Свадбени сапуни
Сапуни по нарачка
Хотелски сапуни
Упс! торбички и Рефусни сапуни
Пробни сапуни
Балзами
Балзам за усни
Балзам за раце
Балзам за стапала
Купки
Шумливи цврсти купки
Маслени купки
Масажни производи
Масажни масла
Масажни стикови
Нега на лице
Нега на тело
Путери за тело
Млеко за тело
Пилинзи за тело
Рол - он
Нега на коса и нокти
Шеа путер
Пенаст шеа путер
Пенаст шеа бутер за бебиња
Шеа путер
Млеко за сончање
Цврсти парфеми
Поклони и комплети
Сет за летна нега на кожата
Сет за нега на стапала
Ѓумбир комплет
Чоко - минт / Чоко - ванила сет
Антицелулитен комплет
Анти - стрес комплет
Егзотичен комплет Мошус
Чаеви и прибор
Чаеви
Зелени чаеви
Бели чаеви
Црни чаеви
Oolong и Pu - Erh
Чаеви со арома
Рооибос
Овошни и растителни
Wellness чаеви
Мате
Празнични вкусови
Чаеви што цветаат
Прибор
Чајници
Шољи
T - 4 - 1 Сетови
Метални кутии
Филтри
Кафе и Какао
Кафе
Кафиња без арома
Кафиња со арома
Какао