LaSoy & LA CHA - Health and Pleasure Shop

Македонски (Macedonian)

Вашата кошничка

Вашата кошничка во моментов е празна.

LaSoy & LaCha: Почетна Козметика Козметика Сапуни Ексфолијантни сапуни
PDFИспис

Ексфолијантни сапуни

Комплетно  природни, рачно работени, без вештачки додатоци и синтетски конзерванси (без парабен).
Ексфолијантните LaSoy сапуни, освен природни растителни линк до вегетаб. оилс и етерични масла содржат растителни компоненти кои прават благ пилинг на кожата (иситнети растителни делови, зачини, житарици, кора од цитруси, семиња и сл.). Со ова се овозможува отварање на порите и одстранување на мртвите клетки од површината на кожата правејки ја мазна, чиста и подмладена.

Достапни се како парчиња од 95 грама, спакувани или рефусни.

Забелешка: Поради рачната изработка можни се мали отстапки во тежината како и повремени варијации од серија до серија.

Напомена за чување и употреба на сапуни

Употреба: Ароматерапевтските природни сапуни се употребуваат исто како и конвенционалните. Најдобро е да се започне туширањето со топла вода за да се отворат порите и се овозможи апсорпција на етеричните масла,после што се препорачува употреба на поладна вода заради затворање на порите и задршка на маслата во телото. За подобро делување најдобро е сапунот да се остави да делува 3-5 минути пред негово испирање.

Начин на чување: се препорачува чување на суво место. По употреба, сапунот се става на метална решетка или во сапуњерка подалеку од допир со вода.


Подредување:

Меден кокос

140.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Идеален за сува и осетлива кожа. Збогатен со арома на ванила и кокос и додаток на мед кој ја прави кожата нежна и мека.
 
Детални информации...


Циметов пламен сапун

160.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Неодолив и привлечен, со благ ориентален мирис на цимет. 
Детални информации...


Лаванда сапун

160.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0

Идеална комбинација за намалување на дневниот стрес и напнатост. Одличен при кожни раздразувања - изгореници, смрзнатини, како и сува и груба кожа.

 
Детални информации...


Утринско нане сапун

140.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Освежителен и стимулирачки со мирис на питомо нане. Особено препорачлив наутро за мускулно будење и тонирање на кожата.
 
Детални информации...


Чиста камилица сапун

140.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Со масло од камилица. Ја негува и обновува кожата, особено при воспалителни и алергиски кожни процеси, дерматити, акни, посекотини, убоди, егземи. 
Детални информации...


Сапун за стапала

120.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Со етерични масла од еукалиптус, чаено дрво и ђумбир за антисептичен ефект и забрзување на циркулацијата, и зрнца од афион и морска сол за одстранувањето на рожестиот слој од кожата. 
Детални информации...


Источна магија сапун

160.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Eротичен цветен мирис на масло од ylang-ylang во комбинација со етерично масло од пачули дава единствен и одлично избалансиран стимулативен ефект. Ги разгалува сетилата, ослободува од напнатост, депресија и стрес. 
Детални информации...  • «« Почеток
  • « Претходна
  • 1
  • Следна »
  • Крај »»


Прикажи #  
Резултати 1 - 7 од 7

Имате прашање?

Контактирајте нé:

  • Тел: (+389) 72 22 80 77
  • Факс: (+389) 72 22 80 77
  • Email: office@lasoy.com.mk
  • Вебсајт: www.lasoy.com.mk

LaSoy природна козметика

LaCha чај и кафе