LaSoy & LA CHA - Health and Pleasure Shop

Македонски (Macedonian)

Вашата кошничка

Вашата кошничка во моментов е празна.

LaSoy & LaCha: Почетна Козметика Козметика Нега на тело Пилинзи за тело
PDFИспис

Пилинзи за тело


Ексфолијантите односно пилинзите за тело се неопходен дел од палетата на средства за нега на кожата. Тие ги отвараат порите и ги одстрануваат мртвите клетки од површината на кожата правејќи ја мазна , чиста и подмладена.

LaSoy
пилинзите се комплетно природни и регенерирачки, без хемикалии, синтетски адитиви и конзерванси (без парабени).

Присуството на морска сол овозможува подобро тонирање, прочистување од токсини, релаксација на мускулите, надомест на минерали и подобра циркулација, додека пак шеќерот со ексфолијацијата дава прекрасна свежина и сјај на кожата. Природните додатоци - овес, кафе, овошни компоненти, мед и природни масла (бадемово, кокосово, маслиново, масло од гроздови семки)  го надополнуваат нутритивното, навлажнувачко и заштитно дејство врз кожата.

Како и колку често треба да се употребува?

Препорачливо е еднаш неделно, на влажна и чиста кожа. По нанесување на пилингот со кружни движења (према срцето) нежносе масира целото тело и се остава на кожата да одстои 3-5 минути. Потоа се испира и по потреба се нанесува путер за тело. Особено се препорачува на крај на летото кога исончаниот тен бледее, кожата се лупи и има потреба побрзо да се возобнови или пак по долгата зима кога на кожата и е потребна додатна нега и хидратација.

Внимание: поради маслата кадата може да биде лизгава

Достапен во неколку различни ароми, во пакување од 200 мл и 400 мл (по нарачка).

Пред употреба да се промеша!

 Подредување:

Анти - целулитен цимет пилинг

400.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0

Тонира, ја подобрува циркулацијата, загрева, ги елиминира токсините и вишокот на вода, дава свежина на вашето тело, оставајќи ја притоа кожата мека и нежна. За подобар анти-целулитен и хранлив ефект...

 
Детални информации...


Анти - целулитен кафе пилинг

400.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Започнете го будењето во вашата бања и уживајте во утринскиот кафе пилинг! Тонира, затега, го зголемува крвниот проток и помага во намалување на целулитот. За подобар анти-целулитен и хранлив ефект... 
Детални информации...


Чоко - минт & Чоко - ванила пилинг

400.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Засладете ја вашата кожа со вечно примамливиот мирис на чоколадо збогатено со енергетско свежо нане или атрактивна ванила:

 
Детални информации...


Мошус

400.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0

Топла нота на мошус комбинирана со мирис на свежи брусници и шумско овошје.
 
Детални информации...


Сладок портокал

400.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Свежа цитрусна арома за подигање на расположение! Идеален борец против стрес, нервна и мускулна напнатост, депресија и поспаност. 
Детални информации...


Бел чај & ѓумбир пилинг

400.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Лесна и освежителна арома која ги разгалува сетилата и ја освежува кожата. Со додаток на зелена глина и ѓумбир, за подобра циркулација и детоксикација! 
Детални информации...  • «« Почеток
  • « Претходна
  • 1
  • Следна »
  • Крај »»


Прикажи #  
Резултати 1 - 6 од 6

Имате прашање?

Контактирајте нé:

  • Тел: (+389) 72 22 80 77
  • Факс: (+389) 72 22 80 77
  • Email: office@lasoy.com.mk
  • Вебсајт: www.lasoy.com.mk

LaSoy природна козметика

LaCha чај и кафе