LaSoy & LA CHA - Health and Pleasure Shop

Македонски (Macedonian)

Вашата кошничка

Вашата кошничка во моментов е празна.

LaSoy & LaCha: Почетна Козметика Козметика Шеа путер Пенаст шеа бутер за бебиња
PDFИспис

Пенаст шеа бутер за бебиња


Перфектен мелем за нега на деликатна и иритирана бебешка кожа!

Изработен рачно од природни растителни состојки кои ќе ја омекнат, исхранат и заштитат кожата на Вашето бебе.
  • 70 % шеа путер ја хидрира, регенерира и штити кожата
  • 15% Масло од невен - со анти-инфламаторни и антисептички својства  брзо ја заздравува оштетената, иритирана и испукана бебешка кожа.
  • 10% Алое вера гел - ја ревитализира и возобновува оштетената и воспалена кожа.  
  • 5% Масло од  кајсиени семки - богато со витамини А и Е, ги смирува кожните воспаленија, ја потхранува, обновува и заздравува сензитивната  бебешка кожа,

Може да се употребува при секојдневна нега на Вашето бебе. Делува идеално во случаи на сува, испукана, изгребана или изгорена кожа, во случаи на екцеми и црвенила, за заштита на усните и образите зимно време, но и како природно средство за масажа на Вашето бебе (бидејќи лесно се абсорбира и не ги затвара порите).

БЕЗ конзерванси (парабени)
БЕЗ минерални масла
БЕЗ синтетски бои и арома!


СОСТАВ: шеа путер, масло од невен, алое вера гел, масло од кајсиени семки, глицерин, вит ЕПенаст шеа путер за бебиња

360.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Перфектен мелем за нега на деликатна и иритирана бебешка кожа! Изработен рачно од природни растителни состојки кои ќе ја омекнат, исхранат и заштитат кожата на Вашето бебе. 
Детални информации...Имате прашање?

Контактирајте нé:

  • Тел: (+389) 72 22 80 77
  • Факс: (+389) 72 22 80 77
  • Email: office@lasoy.com.mk
  • Вебсајт: www.lasoy.com.mk

LaSoy природна козметика

LaCha чај и кафе