LaSoy & LA CHA - Health and Pleasure Shop

Македонски (Macedonian)

Вашата кошничка

Вашата кошничка во моментов е празна.

PDFИспис

Црни чаеви

Подредување:

Assam TGFOP1 Dirial

180.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0

Чај од првиот период на берење кој има типично крупни Assamica ливчиња, со светлокафена боја. Свеж, интензивен и полн вкус.

 
Детални информации...


Ceylon OP Pettiagalla чај

200.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Расте во областа Dimbulain. Ливчињата на чајот се темни, долги и кончести, со благ вкус. 
Детални информации...


China Lapsang Souchong чај

230.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0

За овој чај не се избираат најмладите ливчиња, туку Souchong листовите: позрели и покрупни, од подолните делови на чаената грмушка.

 
Детални информации...


Darjeeling TGFOP

200.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0

Еден од најпопуларните индиски црни чаеви, набран при крајот на сезоната на првите берби.

 
Детални информации...


Darjeeling FTGFOP1 Namring upper s.f.

980.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Доаѓа од највисоката област (Намринг) од регионот во кој во 1855 год. се посадени првите чаени грмушки. 
Детални информации...


English breakfast чај

200.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0

Од безбројните видови на англиски чај кои се нудат на пазарот денес, оваа традиционална класика е сеуште најпопуларна.

 
Детални информации...  • «« Почеток
  • « Претходна
  • 1
  • Следна »
  • Крај »»


Прикажи #  
Резултати 1 - 6 од 6

Имате прашање?

Контактирајте нé:

  • Тел: (+389) 72 22 80 77
  • Факс: (+389) 72 22 80 77
  • Email: office@lasoy.com.mk
  • Вебсајт: www.lasoy.com.mk

LaSoy природна козметика

LaCha чај и кафе