LaSoy & LA CHA - Health and Pleasure Shop

Македонски (Macedonian)

Вашата кошничка

Вашата кошничка во моментов е празна.

LaSoy & LaCha: Почетна Козметика Козметика Поклони и комплети Сет за нега на стапала
PDFИспис

Сет за нега на стапала

Вашите стапала Ве носат секојдневно насекаде -зошто не би им подариле нешто за возврат? Природен третман за освежување, омекнување и деодорирање составен од купка, сапун и балзам со етерични масла…

Хербалниот LaSoy троделен сет е рачно изработен и содржи специјално селектирани природни растителни и етерични масла кои ќе им овозможат на вашите уморни стапала да бидат повторно меки и свежи

купка за стапала
сапун за стапала
балзам за стапала


Начин на употреба:

За луксузен изглед на Вашите стапала LaSoy Ви препорачува третман во три чекори
  1. Омекнете ги стапалата 10-тина минути во сад со топла вода во која претходно сте ставиле LaSoy купка
  2. Потоа влажните стапала протријте ги со “smooth foot” сапун за да го одстраните рожестиот слој, а потоа со истиот измијте ги за да постигнете антисептичен и деодорантен ефект.
  3. Најпосле премачкајте ги стапалата со балзамот и со неколкуминутна масажа впијте го во кожата.
Третманот е најдобро да го изведете пред спиење (при тоа облечете чорапи за да не дојде до измастување на постелнината од балзамот). Вашите стапала ќе бидат меки и нежни следното утро!


Сет за нега на стапала

390.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Вашите стапала Ве носат секојдневно насекаде -зошто не би им подариле нешто за возврат? Природен третман за освежување, омекнување и деодорирање составен од купка, сапун и балзам со етерични масла…
 
Детални информации...Имате прашање?

Контактирајте нé:

  • Тел: (+389) 72 22 80 77
  • Факс: (+389) 72 22 80 77
  • Email: office@lasoy.com.mk
  • Вебсајт: www.lasoy.com.mk

LaSoy природна козметика

LaCha чај и кафе