LaSoy & LA CHA - Health and Pleasure Shop

Македонски (Macedonian)

Вашата кошничка

Вашата кошничка во моментов е празна.

PDFИспис

Рол - он

Комплетно природен деодоранс за сите оние кои се загрижени од можните ризици при употреба на комерцијалните антиперспиранти, или пак оние кои имаат чувствителна кожа и сакаат да ја редуцираат употребата на синтетски производи.

LaSoy ДЕО рол-он е ефикасен хипоалергенски деодоранс, кој не содржи синтетски антибактериски компоненти (триклосан) ниту пак алуминиумови соли, конзерванси (парабени), алкохоли и синтетски парфеми.

LaSoy ДЕО рол-он не ги затвора порите и не го спречува нормалното потење, туку само ја неутрализира миризбата под пазувите преку антисептично делување. Содржи Алое вера гел кој делува смирувачки на кожата, хидролат од лаванда кој деодорира и хидратира како и етерично масло од чаено дрво кое ги штити пазувите со своето антибактериско, антифунгално и антивирално дејство.

Состав: Алое вера, хидролат од лаванда, натриум хидроген карбонат, желатин, глицерол, масло од невен, масло од гроздови семки, комбинација на етерични масла.

Достапно во неколку ароми во пакување од 60 мл.


LaSoy ДЕО Рол - он

280.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Комплетно природен деодоранс за сите оние кои се загрижени од можните ризици при употреба на комерцијалните антиперспиранти, или пак оние кои имаат чувствителна кожа и сакаат да ја редуцираат употребата на синтетски производи. 
Детални информации...Имате прашање?

Контактирајте нé:

  • Тел: (+389) 72 22 80 77
  • Факс: (+389) 72 22 80 77
  • Email: office@lasoy.com.mk
  • Вебсајт: www.lasoy.com.mk

LaSoy природна козметика

LaCha чај и кафе

Payment