LaSoy & LA CHA - Health and Pleasure Shop

Македонски (Macedonian)

Вашата кошничка

Вашата кошничка во моментов е празна.

PDFИсписE-пошта
Магичен месец црн чајMatcha чај

Marzipan - Cappucino кафе
Поголема слика


Marzipan - Cappucino кафе

Цена по парче (100g): 230.00 MKD

Прашајте нè за овој производ

Совршена празнична мешавина!

Уживајте во божиќните празници со оваа фино избалансирана композиција - експресивна арома од внимателно избрани Арабика зрна од централна и јужна Америка облагородени со деликатен кремаст и примамлив мирис на бадеми.

Состојки: Пржено кафе (100 % Арабика, специјално избрани зрна), арома

Совети за подготовка

Секој чекор на преработка го скратува рокот на траење на кафето; додека сировото кафе може да се складира со години, прженото кафе ја губи аромата за две недели (доколку несоодветно се складира), додека меленото кафе ја губи за неколку дена. Затоа кафето треба да се меле кратко време пред да се конзумира.

За French Press: грубо мелење. Земете една лажичка/шолја, сипете ја зовриената вода, измешајте, почекајте една минута, повторно измешајте, затворете го садот, почекајте уште 3 минути, исцедете и послужете.

За подготовка на еспресо на шпорет: средно мелење. Земете една лажичка/шоља и добро притиснете ја во филтерот.
За автоматска еспресо машина: многу фино мелење, но секогаш следете ги упатствата на произведувачот
За рачно варење: средно или фино мелено. Земете една лажичка/шоља и зовриете ја во во вода.

Кафето се пие најдоцна 30 минути откако ќе се подготви.
 

Коментари од купувачи:

Уште нема коментари за овој производ.
Пишувањето коментари е достапно само за регистрирани корисници.


Имате прашање?

Контактирајте нé:

  • Тел: (+389) 72 22 80 77
  • Факс: (+389) 72 22 80 77
  • Email: office@lasoy.com.mk
  • Вебсајт: www.lasoy.com.mk

LaSoy природна козметика

LaCha чај и кафе

Payment