Испис Испис
Испис

Балзам за раце

Рацете се еден од најупотребуваните делови од телото кои доколку не се негуваат правилно со тек на време огрубуваат и комплетно дехидрираат.

LaSoy балзамот е одлично решение за суви и испукани раце.
Тој е лесно абсорбирачки крем со висока содржина на бадемово масло, кокосово масло, какао путер и шеа путер.

БЕЗ вазелин
БЕЗ синтетски адитиви
БЕЗ синтетски козерванси (парабени)


Заради способноста за задршка на влага, го превенира сушењето на кожата и овозможува нејзино омекнување и исхрана. Континуирана употреба на овој балзам ќе ја регенерира кожата враќајќи и ја нејзината природна еластичност, сјај и здрав изглед.

СОСТАВ -  бадемово масло, масло од гроздови семки, какао путер, кокосов путер, схеа буттер, вит. Е, пчелин восок, вода, глицерин, етерични масла.

Достапно во пакување од 50мл

Камилица - ја смирува и обновува воспалената и раздразнета кожа.
Чаено дрво и ананас


Балзам за раце

230.00 MKD
Просечна оценка:
0 stars  Вкупно гласови: 0
Рацете се еден од најупотребуваните делови од телото кои доколку не се негуваат правилно со тек на време огрубуваат и комплетно дехидрираат. LaSoy балзамот е одлично решение за суви и испукани раце.
 
Детални информации...